הדברה ירוקה

קצת על תיקנים

Home  >>  קצת על תיקנים

התיקן הוא אחד משרצי הבית המוכרים לכולנו. שמו נישא בפחד או בגועל, וללא ספק הוא איננו אורח רצוי. התיקן – הנקרא כך משום תיק הביצים התלוי בקצה גבו של התיקן – הוא אולי המטריד ביותר מבין המזיקים הביתיים המוכרים לנו. גם אם אינכם מפחדים מהתיקנים או חשים גועל לראות אותם, עדיין לא הייתם רוצים אותם בסביבתכם. התיקן מעביר מחלות לבני האדם על ידי מעבר ממקום מזוהם אל מקום בו מאוחסן אוכל של בני האדם.

בארץ ישראל נפוצים שלושה סוגים של תיקנים (או מקקים בלשון העממית): התיקן האמריקאי שמגיע לבית מהביוב וכמו כל כוכב על אמריקאי גם מסוגל לעוף. התיקן הגרמני שאיננו מסוגל לעוף אולם מתרבה במהירות אדירה ולכן עשוי להוות צרה צרורה. ואחרון לא חביב תיקן הפסים, המצוי בעיקר במטבחים בעלי כיסוי נייר על המדפים.

מדביר מקצועי ידאג להגן על ביתכם ולרסס במקומות הרלוונטיים (ביוב …) כדי לוודא שלא תסבלו משום סוג של תיקן. מלבד זאת ישנם מכשירים (מנועי מקררים למשל) המייצרים חום שמושך איליו תיקנים, מדביר מקצועי ידאג לטפל באותם מקומות כדי למנוע מהתיקנים להסתובב בקרבת ביתכם. (גם גופות של תיקנים בבית הן לא תענוג גדול).

חשוב לזכור שכאשר מרססים נגד תיקנים הריסוס הוא רעיל, בני אדם ובעלי חיים תמימים ובלתי מזיקים עשויים להיפגע ממנו בטעות. מדביר מקצועי יסביר לכם אילו אמצעי זהירות עליכם לנקוט כדי שלא תפגעו אתם או ילדכם חלילה מחשיפה לריסוס.

כיום עם עליית המודעות לחשיבותה הרבה של איכות הסביבה והערך בשמירה על מרקם החיים שעוטף אותנו הולך ונפוץ השימוש ב’הדברה ירוקה‘.

הדברה ירוקה משתמשת בחומריים אשר יעילים במלחמה נגד התיקנים מצד אחד, אולם אינם מזיקים לבני אדם או מרעילים את הסביבה מצד שני. בהדברה ירוקה הדגש הוא לגרום מינימום נזק לסביבה. אם אתם צריכים להזמין מדביר לבית כדאי שתזמינו הדברה ירוקה, זה חשוב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *