הדברה ירוקה

מזיקים והדברות

Home  >>  מזיקים והדברות

הקיץ מתקרב ואיתו המזיקים הפעילים בתקופה זו. ישנם שלל מזיקים, הפעילים בעיקר בתקופת הקיץ ובעיקר בימים החמים הייחודיים לו. הדרך הטובה ביותר להיאבק באותם מזיקים היא בפעולות מניעה אשר ירחיקו אותם מסביבת מגורכם.

יתושים הם דוגמא למזיקים הפעילים בעיקר בימי הקיץ החמים. היתוש העוקץ את האדם משאיר בו סימן העלול להציק זמן רב. באזורים שונים בארץ ישנם יתושים המכונים “זבובי חול” המסוגלים להשאיר צלקת ופצע של ממש בעת העקיצה. הדרך למנוע את הגעתם של יתושים הוא ייבוש של שלוליות מים וכן ציד יונקים שונים אליהם הם נצמדים. מדביר ירושלמי, יתקל בזבובי חול בעיקר באזור של מעלה אדומים בואכה ים המלח.

סוג נוסף של מזיקים, הפעילים בעיקר בקיץ, הם נחשים ועקרבים. חלק מזוחלים אלו אינם מזיקים כלל, אך חלק מהם ארסיים ועקיצתם עלולה לגרום למוות של אדם בוגר. עשבייה גבוהה היא קרקע נוחה להתפתחותם של אותם זוחלים. הצמחייה מסייעת לנחשים ולעקרבים להתקרר מהחום השורר בקיץ. הדרך להרחיק את אותם זוחלים היא באמצעות גיזום הצמחייה והשארת שטחים פנויים. כמובן שאין זה תמיד מספיק ולעיתים הזוחלים הללו מוצאים מקלט במקומות אפלים בבית כמו בארונות למשל. במקרה כזה, בו נתקלתם בנחש או עקרב בבית, מומלץ להזמין מדביר או לוכד נחשים מקצועי.

עד עכשיו נגענו בשני סוגי מזיקים אשר נפוצים בעיקר בתקופת הקיץ. נקודה נוספת אותה חשוב לציין, היא שלא כל מזיק קיים בכל חלק בארץ. ישנם מזיקים אשר נפוצים בעיקר באזורים מסוימים בארץ ופחות נפוצים באזורים אחרים. המדביר הירושלמי לא יתמודד (בדרך כלל) עם אותם מזיקים איתם יתמודד המדביר הגר בצפון. לכן, כדאי להזמין מדביר שמתמחה בהדברת מזיקים באזור מגוריכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *