הדברה ירוקה

לשם מה מדביר בירושלים?

Home  >>  לשם מה מדביר בירושלים?

כל אדם יזדקק בחייו לשרותי הדברה. המחשבה הראשונה שעולה בראש כאשר חושבים על הדברה היא שהמדביר “יחסל את המזיקים”. כדאי לדעת שזה לא תמיד כך. המדביר  לא תמיד חייב להשמיד  את המזיקים השונים. למדביר ישנם מגוון שיטות עבודה שונות אשר לא כולן כוללות את השמדת המטרד באמצעים “אלימים”.

לפני שאסביר את הדברים שנאמרו בתחילה, כדאי לדעת שמדביר טוב הוא מדביר שפותר את הבעיה לטווח רחוק ולא באופן נקודתי. לשם הבהרה, לא תמיד פיזור רעל או חומר מסוכן הוא הפתרון שירחיק את המזיק לאורך זמן.

הדברה יכולה להיעשות במגוון דרכים שונות אשר חלקן אינן כוללות רעל כלל, אך בהחלט דואגות להרחקת המזיקים השונים. דרכים כמו: הדברה בקיטור, חימום הבית והדברה חשמלית, הם רק חלק מהכלים בהם יכול להשתמש המדביר. הדרכים המגוונות הן כורח המציאות של המזיקים הרבים הנמצאים במקומות שונים.

ישנם מזיקים אשר מצויים בעיקר בדרום וישנם מזיקים המצויים בעיקר באזור החוף. לשם הדוגמא, הפתרונות אליהם יידרש המדביר בירושלים, הם לאו דווקא אותם פתרונות להם יידרש המדביר באזור הערבה. יכול להיות שהפתרון למטרד, למדביר הירושלמי, היא לאו דווקא שימוש ברעל. יותר מזה, ישנם מזיקים מסוימים שפיתחו חסינות ללחומרים רעילים ולכן הפתרון הירוק הוא זה שירחיק אותם.

כאשר המדביר מגיע לביתכם, מומלץ לשאול אותו מה היא מידת המחויבות שלו לטיפול במטרד. האם הוא רק מפזר רעל וזהו או שהוא מתחייב לפתור את בעיה לגמרי. מדביר טוב יתחייב להרחיק את המטרד לצמיתות וידע להסביר שרעל הוא לאו דווקא הפיתרון ולעיתים הוא האמצעי האחרון בו הוא ירצה להשתמש.

פעמים רבות,הדברה נקשרת בעינינו לרעל, אולי חשוב לזכור שהדברה היא בעצם מניעה והרחקה של המזיקים ולאו דווקא הרעלתם.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *