הדברה ירוקה

המזיקים באים

Home  >>  המזיקים באים

הקיץ מתקרב אלינו בצעדי ענק, והחום שמגיע כבר מתחיל להביא אתו את הצרה הבלתי נמנעת – מזיקים. אנו רגילים לכך שבקיץ סטנדרטי אנו מזמינים את המדביר אל ביתנו לפחות פעם אחת, ומנסים שלא להתרגש מכך. החום מביא עמו מזיקים המחפשים להתגונן מפניו, ולמצוא מקום מוגן, מוצל, ובעל אוכל לחיות בו. אך מעבר לקריאה למדביר על מנת שייפטר מהמזיק, ישנן פעולות שאנו יכולים לבצע בעצמנו על מנת להכין את ביתנו לקיץ ולהוריד את הסיכוי כי מזיקים יחדרו לביתנו. כך לדוגמא בא.י.א הדברות, הדברה בירושלים, מספקים עצות ללקוחות כיצד למנוע כניסת מזיקים אל שטח הבית אף בעתיד.

נכון שלא ניתן לטפל בכל בעיות המזיקים על ידי מניעה, אך טיפול נכון בבית והכנתו לקיץ יכולים למזער משמעותית את מספר הפעמים בהן נקרא למדביר ונזדקק לעזרתו.

אחד הגורמים המשמעותיים לכניסת מזיקים אל הבית הוא פשוט ביותר- פתחי כניסה. כך לדוגמא אם אין לכם רשתות על חלונות הבית והדלתות לגינה, הסיכוי כי מזיק ייכנס לבית ויתחיל לבנות בו משפחה גדול בהרבה מאשר אם החלונות והדלתות היו חסומים. נכון, זה נשמע כל כך הגיוני שאין צורך לציין זאת, אך רבים מאתנו חיים בדירות ללא חסימה אופטימלית על החלונות והשקעה חד פעמית ברשתות תוכל למנוע כאבי ראש מיותרים.

גורם משמעותי נוסף לפלישת מזיקים הינו מקורות מים הסמוכים לבית/בתוך הבית. מזיקים זקוקים למים על מנת לשרוד, ובקיץ החם הם מחפשים מקורות מים מוצלים וקלים להגעה על מנת לשרוד. במידה ויש לכם נזילה בבית, צינור דולף, מקור מים עומד בגינה וכו’, המזיקים יגיעו לשם ותאלצו לקרוא למדביר שייפטר מהם. על ידי ייבוש מקורות מים ו/או ניתוב שלהם למקום מוגן וסגור, אתם יכולים למנוע כניסת מזיקים אל ביתכם.

עוד גורם משמעותי ביותר הנשמע ברור מאליו, הוא ניקיון הבית. בית נקי יותר ימשוך אליו פחות מזיקים. מטבח נקי יותר ימשוך אליו פחות מזיקים. ככל שתנקו את ביתכם טוב יותר, כך הסיכוי שהוא יישאר מוגן יותר ממזיקים, אשר לא יוכלו להשתמש בביתכם על מנת למצוא מקורות אוכל ומחייה.