הדברה ירוקה

הדברת נמלת האש

Home  >>  הדברה בירושלים  >>  הדברת נמלת האש

הדברת נמלת האש

On אוקטובר 8, 2017, Posted by , In הדברה בירושלים, With No Comments

מהי נמלת האש?

מין של נמלים עוקצות, בעלות צבע ראש חום – נחושת ובעלות צבע בטן כהה. ישנן נמלות אש גדולות וישנן נמלות אש קטנות.

נמלות האש הגדולות מתפשטות מזה עשרות שנים באזור דרום ארצות הברית. גודלן בין 2-6 מ”מ וגודל המלכה יכול להגיע ל1.6 ס”מ. הנמלים עוקצות יחד כקבוצה כאשר כל נמלה עוקצת מספר רב של פעמים על ידי נעיצה של שיניה בבשר ועקיצה עם העוקץ הממוקם בקצה הבטן.

נמלות האש הקטנות לעומת זאת הינן מין פולש בעולם- כלומר בני האדם הם אלו שהעבירו אותם שלא בכוונה מאזור התפוצה שלהם לאזורים חדשים, והן יכולות להתפשט למקומות חדשים ולהתרבות. גודל הנמלים נע בין 1-1.5 מ”מ, וגודל המלכות מגיע עד כחצי ס”מ.

עקיצת נמלת האש כואבת מאוד ומהווה מטרד לבני האדם. הכאב יכול להימשך כמה שעות ואפילו כמה ימים. בנוסף- ישנם אנשים עם רגישות לעקיצות ובמידה והם נעקצים צריך לפנות אותם לטיפול רפואי. במקרים נדירים ניתן למות מעקיצת נמלת האש כתוצאה מאלרגיה אליהן.

נמלי האש גם בעייתיות למגוון ולאיזון הביולוגי. נמלת האש עשויה לפגוע בבעלי חיים קטנים, ובצמחים באזור המחייה שלה, מה שמשפיע על בעלי החיים הניזונים מהם ופוגע באיזון האקולוגי האזורי.

בקני נמלות האש הקטנות יימצאו לרוב יותר ממלכה אחת, ועד עשרות רבות של מלכות. בנוסף – נמלי האש יוצרות “מושבות על” שהן בעצם מספר רב של קנים שונים שחיים בשלום זה עם זה. עובדה זו בעייתית לתהליך הדברת הנמלים: אין זה מספיק לפגוע במלכה, כיוון שבכל קן עשויות להיות כמה וכמה מלכות. ואפילו במקרה בו מדבירים את כל המלכות בקן ספציפי, עדיין ישנם קינים נוספים ב”מושבות על” שצריך להדביר.

כיוון שכך כדאי למצוא מומחה הדברת נמלת האש על מנת לוודא כי תהליך הטיפול יעשה כראוי, וכי אוכלוסית נמלי האש תיעלם כליל מהאזור הנגוע.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *